Токсична комунікація

Токсична комунікація

Останнім часом помічаю як знову виросла токсичність серед деяких брендів і блогерів.

Якщо згадати деякі приклади, то токсична комунікація ще нікому не пішла на користь, та і взагалі репутація яку ти роками будуєш може моментально розбитися вщент навіть від однієї необережної фрази, яка на твою думку не несе нічого поганого. Один жарт, фраза, або претензія до своєї аудиторії і все, завтра про тебе вже забули.

Достатньо згадати бренд натуральних солодощів Yaro, через жарт власниці в Instagram всі відомі компанії відмовилися з нею співпрацювати, або блогерку Di.Rubens яка в інтерв'ю обрала країну сусідку, і теж всі відмовили їй у співпраці. І таких прикладів відомих і маловідомих дуже багато.

На мою скромну думку, людина яка з ноги увірвалася в бізнес або почала продавати свої послуги ніколи не задумувалася про важливість комунікації. Я вже мовчу про якісь книги з маркетингу які звісно вона не читала і не чула про них. І тут є декілька причин такої поведінки:

Відчуття вседозволеності. Це мій бізнес, я тут головний і нічого мені не буде. Буде, і як кажуть: інтернет пам'ятає все.

Емоції і невміння контролювати себе. Коли людина керується тільки емоціями - чекай лиха.

Відсутність планування комунікаційної стратегії. Де кожне слово або фраза ретельно обирається перед публікацією.

Але якщо вже сталася халепа, на допомогу приходять навички кризової комунікації які нажаль не всі мають. Та і не кожен має сміливість визнати свою помилку і щиро вибачитися.

Тому я завжди говорив і кажу знову, читайте багато літератури на тему бізнесу, маркетингу, ділового етикету (особливо). Навіть якщо ти просто наприклад фотограф або блогер, все одно читайте про те як живе і чим дихає бізнес, як продавати свої послуги і як спілкуватися зі своїми клієнтами. Це дуже важливо ніж здається.